fbpx

Kordon Kanı – Kordon (Göbek Bağı)

Kök Hücre Nedir?

Farklı hücre tiplerine dönüşebilme potansiyeline ve kendisini yenileyebilme gücüne sahip hücreler kök hücre olarak adlandırılır.

Kordon Kanı ve Kordon (Göbek Bağı)

Plasenta (eş) ile bebeği bağlayan kordon (göbek bağı) içerisindeki kök hücreden zengin kan, kordon kanı olarak adlandırılır.

Kordon Kanı ve Kordon (Göbek Bağı) Bankacılığı Nedir?

Kordon kanı dünyada ilk kez, 1983 yılında, nakil amaçlı kullanım için alternatif bir kök hücre kaynağı olarak önerilmiştir.

Kordon Kanı ve Kordon (Göbek Bağı) Saklama Seçenekleri Nelerdir?

Otolog Saklatma: Kordon kanı ve/veya kordon (göbek bağı) bebeğin kendisi ve ailesi için saklandığı seçenektir.

Neden Kordon Kanı ve Kordon (Göbek Bağı) Bankacılığı?

Kordon kanı ve kordon (göbek bağı) uzun zaman boyunca atık ürün olarak kabul edilmiş ve doğumdan sonra plasenta ile atılmıştır.

Kordon Kanı ve Kordon (Göbek Bağı) Nasıl Alınır?

Kordon kanı ve kordon (göbek bağı) alınması işlemi, doğum esnasında doğumu gerçekleştiren hekim/yetkin sağlık profesyoneli tarafından yapılır.

Kordon Kanı Bankacılığı Hakkında Yanlış Bilinenler

Kordon kanı bankacılığı son yıllardaki en heyecan verici tıbbi gelişmelerden biridir. Ancak çoğu ebeveyn için nispeten yeni bir kavramdır ve bu yüzden, birçok yanlış anlama söz konusu olabilmektedir.

Karar Verdikten Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Kordon kanı ve kordon dokusu kök hücreleri çok değerli oldukları ve sadece doğumda alınabildikleri için doğumdan uygun bir süre önce aile tarafından saklatma kararı netleştirilmiş olmalıdır.

Kordon Kanı Fiyat Listesi

Kordon Kanı ve Kordon Dokusu fiyatları hakkında dönemsel kampanya ve fırsatlarla ilgili bilgileri almak üzere bölge sorumlularımız veya çağrı merkezimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.