fbpx

Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group

Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group

 

Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group, Acıbadem Sağlık Grubu tarafından kurulan, Avrupa’nın en büyük kordon kanı bankacılığı zinciri olan FamiCord Group tarafından faaliyetleri yürütülen ve bünyesinde 24 hastane, 14 tıp merkezi barındıran Acıbadem Sağlık Hizmetleri A.Ş. zincirinde yer alan tüm hastanelerde resmi hizmet sunan bir kuruluştur.

 

FamiCord Group. 2002 yılından beri gösterdiği faaliyetlerle, kendine ait 16 kurumu ile 30’dan fazla ülkeye yayılmış bir yapıdan oluşmaktadır. 2006 yılında Polonya Kök Hücre Bankası (PBKM) çatısı altında toplanmıştır. Kurulduğu günden bu yana uluslararası çapta gelişen FamiCord Group, günümüzde bulunduğu her ülkede kordon kanı bankacılığı faaliyetlerinin gelişimi için öncü rol oynamaktadır. Avrupa pazarında uzak ara birinciliğini sürdüren FamiCord Group dünya çapında da 3. sıradadır.

 

Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group Nisan-2003’te, Acıbadem Genetik Tanı Merkezi adı ile kordon kanı saklatma taleplerini karşılamak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmıştır. Birimdeki ilk kordon kanı saklama tarihi Haziran-2003’tür. Acıbadem Genetik Tanı Merkezi 2010 Ocak ayından itibaren önemli bir yapısal değişikliğe giderek Acıbadem Labcell adını almış ve bankacılık ağırlıklı olarak süren faaliyetlerine diğer hücresel tedavi ürünleri üretimini de eklemiştir. 2010’da yaşanan yapısal değişiklikler sadece fiziki ve donanım düzeyinde kalmamış olup personel ve ürün üretim teknikleri alanında önemli değişimlere sahne olmuştur. Acıbadem’in Altunizade’de bulunan eski Genel Müdürlük Binasında konumlanan tesis son teknolojik gelişmelere göre düzenlenmiş, kordon kanı ve kordon (göbek bağı) bankası faaliyetinin bu alanda yürütülmesi için T.C Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmıştır.

 

 

Alanının En Güçlü Firmaları Bir Arada

Türkiye’de sağlık hizmetleri alanında öncü firma olan Acıbadem ile Avrupa’nın lider kordon kanı bankacılığı zincirinin sahibi olan FamiCord Group güçlerini birleştirmiştir. Bu yeni oluşum ile en iyi kordon kanı bankacılığı hizmetinin sunulması hedeflenmiştir. Bundan önce Acıbadem Sağlık Grubu bünyesindeki, Acıbadem Labcell altında bulunan bu yapı, mevcut faaliyetlerine Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group olarak devam etmektedir.

Acıbadem Kordon Kanı Bankası faaliyetleri artık alanının lideri olan FamiCord Group tarafından yürütülmektedir.

Avrupa'nın En Büyük
Kordon Kanı Bankası

0
Saklanan Ünite
0
ülkede faaliyet
0
Nakil Deneyimi
0
Bilimsel Çalışma

FamiCord Group, güncel olarak 550.000’den fazla kordon kanı ve kordon dokusunu bünyesinde saklamaktadır. Polonya, Türkiye, İspanya, İsviçre, Portekiz, Macaristan ve Romanya olmak üzere 11 laboratuvara sahip olan Famicord Group, 25’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Toplam 3.700’den fazla kordon kanı ve kordon dokusu kaynaklı kök hücre nakli deneyimine sahiptir ve bünyesinde saklanan örneklerden Tüm Avrupa’da 1.300’den fazla hastane ile işbirliği bulunmaktadır.

Dev operasyon ölçeği ile FamiCord Group, aile tipi kordon kanı bankacılığı konusunda boy ölçüşmesi güç bir ciddiyet sunmaktadır. Bu ciddiyet emanet edilen örneklerin, uluslararası öneme sahip, büyük ve istikrarlı bir bankada saklandığının en iyi kanıtıdır.

Acıbadem Kordon Kanı Bankası FamiCord Group Laboratuvarı